BMW ndërpret prodhimin e modelit Z4, ja pse

Kliko per me shume info

bmw-z4BMW do ta ndërpresë prodhimin e modelit Z4 në gusht të këtij viti për të prodhuar veturën e re e cila është bashkëpunim mes Toyota dhe BMW.

Z4 ka dal në treg më 2002 dhe është ri dizajnuar më 2009 me një dukje më moderne. Ai ka qenë në prodhim për 14 vite tashmë si zëvendësim i Z3.

Kliko per me shume info

Sipas Car and Driver ai ishte ndërtuar për të ofruar një performancë dhe komfort të pakrahasueshëm, transmeton KosovaPress.

Vetura ishte një rivale e fuqishme e Porsche Boxter, Audi TT dhe Mercedes Benz SLK.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.