BMW rikthehet me një version “të egër”, shikojeni modelin “M2 GTS”

Kliko per me shume info

bmw-m2-gtsJanë rikthyer spekulimet se BMW është duke punuar në një version të ri të modelit M2.
I quajtur “M2 GTS” ose “M2 CSL”, automobili është duke u punuar dhe pritet të ketë panele nga fijet e karbonit dhe trup agresiv me akse të zgjeruara.

Pritet edhe një rikthim i modelit 3.0-litërsh me gjashtë cilindra me rreth 410 kuajfuqi.
Siç raporton “Auto Motor und Sport”, kompania bavareze tashmë ka marrë lejen për modelin sportiv.

Kliko per me shume info

Kompania akoma nuk ka konfirmuar raportimet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.