Bleona më në fund zbulon emrin: Ja kush paguan për mua!

Kliko per me shume info

Bleona-Qerrti“Bota i takon atij që guxon”, – Chaplin – kjo është motoja e këngëtares shqiptare Bleona Qereti, e cila në vitin 2004 braktisi Shqipërinë për të provuar ëndrrën amerikane.

“Ika nga Shqipëria, sepse kisha frikë nga përsëritja! Unë bëra gjithçka në Shqipëri, nuk ngeli gjë tjetër pa bërë”, – pohon ajo në një intervistë për emisionin Opinion.

Kliko per me shume info

Edhe pa 5 milionë dollarët që i duheshin, Bleona u nis drejt Tokës së Premtuar dhe nuk vonoi koncerti që ndryshoi përgjithmonë jetën e saj. Në vitin 2008-të ajo këndoi për Donald Trump  ne clubin privat ” Mar-A- Lago” dhe i kërkoi ta prezantonte me Timbaland. Pikërisht këtu zë fill një periudhë disavjeçare takimesh e njohjesh, duke investuar në “Bankën e Favoreve” më shumë se sa në para, vila e makina.

Po pavarësisht sinqeritetit, media asnjëherë nuk mjaftohen me përgjigje. Si është e mundur të bëhen këngë e videoklipe pa para? Kush paguan për to? “Paratë sigurisht janë marrë nga një grup investitorësh që merren me investime në brand’s! Bota nuk ka qenë keq për lekë dhe kur ka qenë në kriza të mëdha, thotë këngëtarja…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.