E pabesueshme, shumë pranë Shqipërisë ka rënë dëborë!

Kliko per me shume info

bore-italiTemperaturat e larta kanë përfshirë, jo vetëm Shqipërinë, por edhe shumë vende të tjera fqinje, megjithatë jo shumë larg nga ne ka nisur edhe bora. Duket e çuditshme, por nata mes 13 dhe 14 korrikut ka qenë e vështirë për banorët e komunës së Livinjos në Lombardi (Itali).
Reshjet e borës kanë shkaktuar edhe probleme në qarkullimin e automjeteve.

Livinjo është një komunë të veri të Itali dhe ndodhet në lartësi prej 1800 metër mbi nivelin e detit. Ajo ndodhet në kufirin italo-zviceran, në zonën e Alpeve.

Kliko per me shume info

bo_1468488972-7886518

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.