De Biasi për “The Sun”: Nuk do ta refuzoja ofertën për drejtimin e Anglisë!

Kliko per me shume info

debiasiiiiiGianni De Biasi nuk e fsheh dëshirën për të drejtuar një skuadër prestigjoze pas aventurës me Shqipërinë.

Në një intervistë dhënë për tabloidin “The Sun”, drejtuesi i ekipit kuqezi konfirrmon dëshirën për t’u ulur në stolin e një ekipi me peshë si Anglia pas largimit të Roy Hodgson.

Kliko per me shume info

Ndonese Federata angleze aktualisht është në bisedime me trajnerin Sam Allardyce, De Biasi këmbëngul se ai është i interesuar të ulet në stolin e “Tre Luanëve”, ku premton se mund të ndryshojë rrënjësisht mendësinë e ekipit që sipas tij i ka të gjitha mundësitë për të arritur në nivelet më të larta.

“Jam i nderuar që emri im lidhet me Anglinë pasi është një kombatëre që ka në përbërje lojtarë me talent të cilët duhen menaxhuar në mënyrën e duhur. Puna si trajner i Anglisë do të ishte një mundësi unikale për mua dhe një ofertë të tillë nuk do ta refuzoja.

Jam i bindur për këtë dhe mendoj se së bashku do të arrinim rezultate fantastike”, thekson 60-vjeçari i pankinës kuqezi. Gjithsesi, sipas “The Sun”, bisedimet me Allardyce janë në fazë të avancuar dhe vetëm në rast dështimi, Federata do të konsideronte mundësi të reja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.