Vrasja e dy personave me ngjyrë në SHBA, Beyonce letër të hapur!

Kliko per me shume info

beyonce2014Pas dy vrasjeve të personave me ngjyrë në SHBA, qindra yje botëror dhe politikanë i janë bashkuar thirrjes për t’i ndalur këto.

Të njëjtën ka bërë edhe ylli i muzikës pop, Beyonce, transmeton Klan Kosova.

Kliko per me shume info

Ajo ka shkruar një letër të hapur dhe e ka postuar në websajtin e saj.

“Ne jemi të lodhur duke i parë të vdesin djemtë e rinj dhe gratë e komunitetit tonë”.

“Neve nuk na duhet simpatia, por na duhet që të gjithë ta respektojnë jetën tonë”, ka shkruar mes të tjerash Beyonce.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.