Berisha: Në Rinas u grabitën 85 kg kartmonedha, 20 milionë euro

berishaaaaIsh-kryeministri Sali Berisha ka dënuar atë që e cilësi mungesë transparence me vlerën e parave të vjedhura në Rinas.

“Janë nisur nga bankat 115 kilogramë euro. Kanë qenë së paku rreth 30 milionë euro në furgona”, tha Berisha gjatë fjalës në Kuvend.

“Avioni nuk pranon më pak se 20 milionë euro. Janë rrëmbyer mirë e bukur 85 kilogramë kartmonedha, së paku 20 milionë euro”, theksoi kryeministri.

LEXO EDHE:  Përmbytjet në Shkodër, ironia e Shkëlzen Berishës: Peshqit po dalin vetë nga lumi dhe dorëzohen para drejtësisë
Kliko per me shume info

Sipas tij, super-grabitja nuk është vepër e një bande ordinere, por një bande zyrtare qeveritare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here