Berisha në Kuvend: Konsesnusi për drejtësinë u udhëhoq nga opozita

Kliko per me shume info

berisha166Ish kryeministri Sali Berisha në fjalën e tij në foltoren e parlamentit në këtë seancë të fundit plenare e ka cilësuar konsensusin e arritur për Reformën në Drejtësi si konsensus të imponuar dhe jo të arritur me dëshirë nga palët.

Sipas Berishës, miratimi i draftit të ndryshimeve kushtetuese për Reformën në Drejtësi ishte një fitore e qytetarëve shqiptarë. Por në veçanti për Berishën fitoi PD, e cila arriti me synimet e saj të bëhej promotor kryesor i konsensusit të reformës.

Kliko per me shume info

“PD ia doli që këtë mision që dukej i pamundur, ta realizojë dhe ta kthejë në sukses. Përfitues politik kryesor në këtë rast është qeveria, dhe opozita dytësore. PD që në orët e para të fillimit të punës për reformën në drejtësi përballoi të gjitha presionet dhe ishte e gatshme të paguante çdo çmim për konsensusin që i duhej Shqipërisë dhe jo Edi Ramës,” tha Berisha.

1 COMMENT

  1. hahahahaha, hej sali cfare konsensusi udhehoqi opozita? Vertete? Opozita e votoi se nuk kishte nga tja mbante. Po kaq shpejt e harrove kercenimin qe beri z. Lu? Opozita nuk udhehoqi po u muar zvarre per te votuar ate reforme qe ty do te coje te japesh llogari per te gjitha krimet qe ke bere. I re legenit per nje kohe te gjate dhe prishje seancat ne parlament qe reforma te mos votohej kurre, ke folur me nje gjyhe te felliqur nga foltorja e parlamentit dhe i bere lolo qe te gjithe, puna eshte se kete rradhe SHBA-ja dergoi njeriun e duhur qe te futi thelle, deri atje ku nuk mbante me. A e pe z. Selami? Ta beri TOPIN ne manovrat e tua. Tani prit se eshte vetem fillimi, haracin per te 4 viktimat e 21 janarit dhe 26 te vraret ne Gerdec nuk do kesh me shans tu shpetosh. Ata njerez te mjere do prehen te qete kur ti dhe yt bir te paguani ate qe duhet te paguanit vite me pare. Dhe ajo pagese do paguhet kur te behen ligjet qe nuk drejtohen nga gjin gjonet po nga gjykates dhe prokurore te ndershem. Epoka jote MBAROI…., dhe per hir te se vertetes pd nuk ka fituar akoma, po do fitoje. E ardhmja e asaj force te madhe politike eshte e ndritur se ti e le Shqiperine pa opozite. Lulashi nuk e ka te gjate ne krye te pd-se, ka plot djem dhe vajza Shqiperia qe e duan vertet kete vend te behet pjese e BE-se.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.