“Euro 2016”, surprizojnë bastet, Belgjika favorite ndaj Uellsit

Kliko per me shume info

belgjike-hungariKombëtarja belge hynë si favorite në ndeshjen çerekfinale të “Euro 2016”.

Në plan-programin e sotëm do të luhet një ndeshje e rëndësishme, ajo në mes Belgjikës dhe Uellsit. Të dy kombëtaret do të luajnë fortë për të prerë një biletë për në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian.

Kliko per me shume info

Megjithatë, kombëtarja e Belgjikës vjen si favorite ndaj Uellsit modest, të cilët mbajnë shpresat vetëm tek ndonjë mrekulli e Gareth Bale apo Aaron Ramseyt.

Sipas kompanive të basteve, fitorja e Belgjikës shihet si tepër e lehtë, pasi kuotohet me koeficientin 1.85, barazimi 3.4, ndërsa fitorja e Uellsit me 5.25.
Pavarësisht tre mungesave të rëndësishme si Dembele, Vertonghen dhe Vermaelen, belgët shihen si favoritë për të kaluar në gjysmëfinale, ku i pret një përballje me Portugalinë, që mundi Poloninë pas penalltive.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.