“Zaho, babi do ta kalojë pleqërinë me ty, por … ji vigjilent, ai ia futi xhaxhi Koços”!

Kliko per me shume info

zaaaFtohja e Kryeministrit Edi Rama me ish-deputetin e PS Koço Kokëdhima nuk ka shpëtuar jashtë vëmendjes së gazetarit Andi Bejtja.

Ky i fundit, në një status në Facebook, shkruan duke ironizuar se tashmë djali i vogël i Kryeministrit, Zaho do ta ketë të atin pranë, pasi Rama nuk do ta kalojë më pleqërinë me Kokëdhimën.

Kliko per me shume info

Disa muaj më parë, kur Koço Kokëdhima ishte ende deputet, gjatë një takim në Jug, Kryeministri deklaroi se do të pleqëronte në Vuno bashkë me Kokëdhimën.

Statusi në Facebook i Andi Bejtjes:

NJE LAJM I MIRE PER ZAHON, NDOSHTA EDHE PER VUNOIN

I dashur Zaho, me ne fund ka nje lajm te mire per ty: babi mund ta kaloje pleqerine me ty, sepse nuk ka tashme asnje shans ta kaloje me xhaxhi Koco Kokedhimen. Pac fat shendet ne jete e te gjitha, por duke u rritur mbaje gjithmone nje sy hapur, ji vigjilent, se kur babi ” ja futi” xhaxhi Kocos, babait shpirteror te tij, babait ideologjik, atij qe ia ka mbledhur lotet ne momentet me te veshtira, atij qe ia ka kthyer qarjen ne trimeri, atij qe ndoshta nuk i ka mbledhur vetem lotet, atij qe e beri te ndjehej reformator I madh edhe pse nuk kishte bere asnje reforme, atij, prej te cilit shpiku azilin me dhoma dyshe per burra….e me radhe e me radhe….beh nuk i dihet…Thjesht ji vigjilent…pac shendet dhe fat dhe gjithe te mirat, shyqyr zotit babi tashme pleqerine e ka te lire..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.