Bastet ilegale gjatë “Euro 2016”-s, 4 mijë të arrestuar

euro2016e4 mijë persona janë arrestuar për vendosje të basteve ilegale gjatë “Euro 2016”-s, bën me dije Interpol.

Mes të arrestuarave janë shumë evropianë, disa prej të cilëve janë shtetas të kombësisë italiane. Mësohet se gjatë operacionit të zhvilluar në vende të ndryshme të botës, janë sekuestruar edhe 13 milionë dollarë. Azia ka qenë qendra kryesore e basteve, ku janë luajtur shumë të mëdha parash për ndeshjet e Evropianit të Francës.

Kliko per me shume info

Në deklaratën e Interpol-it theksohet se operacioni është më i rëndësishmi i kohëve të fundit në sport.

LEXO EDHE:  Kjo është korçera më e madhe në botë, 362 metra e gjatë dhe kushton aq sa nuk jua merr mendja (FOTO)

Disa prej vendeve ku është shtrirë operacioni në fjalë janë: Kina, Franca, Greqia, Italia, Malajzia, Singapori, Tailanda e Vietnami. Një tjetër operacion është zhvilluar në Kamboxhia, Korenë e Jugut, Filipine, Tailandë e Vietnam, ku sërish kanë qenë nën objektiv rrjetet e basteve ilegale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here