Nuland-Bashës: Me konsensusin treguat lidership dhe patriotizëm

Kliko per me shume info

nuland_dhe_bashaKryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe Ndihmës-sekretarja amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland kanë zhvilluar një bisedë telefonike pas miratimit të reformës në Kuvend, falë konsensusit mes palëve politike.

“Me qëndrimet dhe veprimet e tua ke dëshmuar se je një patriot për vendin dhe interesat e tij iu drejtua Nuland”-mësohet t’i ketë thënë Nuland Bashës, e cila shtoi se ky sukses nuk do të kishte qene i mundur pa lidershipin e treguar nga Basha.

Kliko per me shume info

Kryetari i Partisë Demokratike shprehu mirënjohjen e thellë për ndihmën vendimtare të zonjës Nuland per arritjen e konsensusit.

Basha shprehu vleresimin e jashtezakonshem dhe mirënjohjen për Ambasadorin Donald Lu i cili ka luajtur një rol kyç ne këtë proces të gjatë, të mundimshëm dhe të vështirë.

“Sfida e ardhshme e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme do të kërkoje po kështu një angazhim dhe mbështetje të madhe të SHBA”, tha kreu i opozitës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.