Orë ankthi në politikë, Basha mbledh ekspertët e PD të “Drejtësisë”

Kliko per me shume info

bashaaaKryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur në takim ekspertët demokratë të reformës në drejtësi, një ditë para se drafti me ndryshimet kushtetuese të votohet në Parlament.

Në takim ndodhen edhe ekspertë të komisionit të posaçëm për reformën në drejtësi. Ndërsa pasdite pritet që të ketë një tjetër mbledhje të grupit parlamentar demokrat, pas mbledhjes së djeshme.

Kliko per me shume info

Negociatat mes palëve politike janë drejt fundit dhe ndahen vetëm për dy çështje, ndërsa gjatë ditës së sotme tre negociatorët e PS-PD-LSI nuk janë takuar ende për t’i gjetur konsensusin. Basha tha dje se opozita do ta votojë draftin për reformën në drejtësi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.