Futbollisti më i ri i blerë nga Barcelona për 16.5 milionë euro

Kliko per me shume info

digneeFC Barcelona ka arritur marrëveshjen me Paris Saint-Germain FC për të transferuar francezin 22 vjeçar Lucas Digne për pesë sezonet e ardhshme.

Barça ka paguar 16.5 milionë euro për lojtarin, një shifër që mund të shkojë në 20.5 milionë euro nëse lojtari dhe

Kliko per me shume info

ekipi arrijnë suksese në vitet në vazhdim. Barcelona i ka vënë një klauzolë 60 milionë euro lojtarit.

Pasi lojtari ra në sy te ekipi i parë i Lille, ai u ble nga PSG në 2013 ku ai qëndroi deri në 2015. Digne kaloi sezonin e kaluar i huazuar te AS Roma, duke u përballur me Barçan në fazën e grupeve të Champions League.

Lucas Digne do të mbërrijë në Barcelonë mëngjesin e së enjtes për t’ju nënshtruar vizitave mjekësore dhe të nënshkruajë kontratën e re.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.