Një deklaratë tronditëse për Gjermaninë! Ja çfarë thotë Ballack

Kliko per me shume info

Michael-Ballack-Net-Worth-600x415Ish-lojtari i Bajernit të Mynihut dhe i përfaqësueses gjermane, Michael Ballack, ka përgëzuar Francën për fitoren që sipas tij ishte e merituar.

Në një intervistë për mediat gjermane, Ballack theksoi se Franca ka krijuar një ekip me plot ‘yje’ të cilët sipas tij po luajnë futboll të mençur, shkruan Syri.net.

Kliko per me shume info

“Franca e meritoi totalisht fitoren. Ata janë 100% me meritë në finale të Kampionatit Evropian. Kanë një Pogba, Griezmann dhe Payet që është vështirë ti ndalësh. Po luajnë futboll të mençur dhe janë këtu ku janë. Në anën tjetër ekipi gjerman nuk gjente rrugën e duhur, luanin si të çorientuar“, ka thënë Ballack.

Franca u kualifikua në finale të Euro 2016 pasi në gjysmëfinale mposhti Gjermaninë me rezultat 2:0.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.