Athinë, ja vendi ku u vra shqiptari pas sherrit për një femër

Kliko per me shume info

athineeKy eshte vendi ku ka ndodhur ngjarja e rëndë në kryeqytetin e Greqisë, Athinë ku një shqiptar është qëlluar për vdekje me pistoletë.

Emri i viktimës ishte Vangjel Kremidha. Ai ishte pronar në një kafene në qytetin e Athinës dhe vrasja ka ndodhur për motive banale.

Kliko per me shume info

Sipas medias greke, newsbeast.gr, raportohet se gjithçka nisi pasi një emigrant irakien ngacmoi kamarieren e lokalit ku punonte 47-vjeçari shqiptar.

Pasi kamarieria lajmëroi Kremidhan për ngjarjen, ai sëbashku me të dashurin nga Kazakistani të kamarieren u përpoqën të nxirrnin jashtë lokali emigrantin. Por ai u kthye në lokal me pistoletë duke e qëlluar për vdjeke shqiptarin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.