Kërkohej prej 2 vitesh, arrestohet në shtrat shqiptari i dënuar me burg

shqiptari-1Një shqiptar në kërkim që prej vitit 2014, i akuzuar për pranim të mallrave të vjedhura, posedimin dhe trafikimit të substancave narkotike, shkelje të ligjit për posedim të armëve dhe rezistencë ndaj një oficeri publik, është vënë në pranga sot në Pisa.

I arrestuari është 32-vjeçari me iniciale S.A. (në foto) , i vënë në pranga në zonën “Cisanello”. Ndaj tij ishte lëshuar një urdhër-burgimi nga një gjykatë italiane. Pas arrestimit, shqiptari u dërguan në burgun” Don Bosco”, ku do duhet të shlyejë një dënim prej katër vite dhe 2 muaj burgim, raportojnë mediat italiane.

LEXO EDHE:  Gangsterrët e drogës, britanikët: Kemi 726 shqiptarë nëpër burgje, kushtojnë 53 milionë paund
Kliko per me shume info

Gjatë orëve të para të mëngjesit të kësaj të martë, efektivë të policisë mësynë me forcë në banesën ku 32-vjeçari strehohej dhe e arrestuan teksa ishte ende në shtrat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here