5 orë aksion si nëpër filma, policia zvicerane arreston dy hajdutët shqiptarë

Kliko per me shume info

polici-zvicerRreth 5 ore, ka zgjatur një operacion policor në Zvicër të hënën, që solli arrestimin e dy shqiptarëve të dyshuar si autore te disa vjedhjeve te banesave te tete moshuarve, sipas medieve vendase.

Operacioni ku u përfshinë helikopterë dhe qenë gjurmues u krye pasi dy shqiptaret kishin grabitur disa shtëpi ne qytetin Sur, rreth 35 km në perëndim te Zyrihut. Alarmi u dha nga një prej banoreve të zonës. Policia mundi te arrestojë dy të dyshuarit një 26 dhe një 27-vjeçar, të cilët nuk ishin banues ne Zvicër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.