Valë e madhe arrestimesh, ja çfarë ndodh në Francë pas masakrës

Kliko per me shume info

Ja heroi i tragjedisë në Nice, çfarë bëri për të ndaluar kamikazinNjë burrë dhe një grua janë arrestuar sot pasi do të merren në pyetje gjatë procesit hetimor për sulmin ku u regjistruan 84 të vdekur më 14 korrik në Nisë (juglindje të Francës), pohoi për median një burim gjyqësor.

“Pesë persona të tjerë janë arrestuar tashmë si rasti i bashkëshortes së autorit të masakrës, e cila ishte e divorcuar si dhe katër persona të rrethit të tij shoqëror”, saktësoi ky burim.

Kliko per me shume info

Grupi i Shtetit Islamik mori përsipër autorsinë e sulmit të Mohamed Lahouaiej-Bouhlel, i cili u fut mes turmës me një kamion të tonazhit të rëndë në Shëtitoren des Anglais.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.