Ja kush do të jetë arbitri i ndeshjes finale të “Euro 2016”

Kliko per me shume info

arbitriiiiAi do të ndihmohet nga dy asistentë angleze. Anglezi Mark Clattenburg do të gjykojë ndeshjen finale të Euro-2016 mes Francës dhe Portugalisë, të dielën në Stade de France, bëri të ditur UEFA te premten.

I konsideruar si gjyqtari më i mirë evropian i këtij sezoni, Mark Clattenburg, 41 vjeç, ka drejtuar finalen e Ligës së Kampioneve, te fituar nga Real Madrid përballë Atletico Madrid, në muajin maj. Ai do të ndihmohet nga dy asistentë angleze.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.