Pas Ramës, Vlahutin-Fleckenstein i shkojnë në zyrë Metës! Çfarë do ndodhë?!

vlahutinnEurodeputeti Knut Fleckenstein dhe ambasadorja e BE-së Romana Vlahutin pas takimit që patën në Kryeministri me Edi Ramën, kanë shkuar në zyrën e kryeparlamentarit Ilir Meta për të diskutuar për reformën në drejtësi.

Takimi vjen një ditë pas deklaratave të Metës se është gati të lërë Qeverinë pas miratimit të reformës dhe të krijohet një qeveri teknike që do të përgatisë zgjedhje të parakohshme. Meta gjithashtu propozoi dje një takim 5-palësh për ditën e sotme; Rama-Basha-Meta-Donald Lu-Romana Vlahutin.

LEXO EDHE:  “Saimir Tahiri ka përdorur 20 milion euro në zgjedhjet e fundit parlamentare”
Kliko per me shume info

Deri tani janë shprehur të gjithë dakord për këtë takim. Eurodeputeti Fleckenstein ka mbërritur posaçërisht në Shqipëri, pasi këto janë orët kritike për të arritur konsensus mes palëve për reformën në drejtësi. Ditën e enjte drafti me ndryshimet kushtetuese do të votohet në Parlament.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here