Saturday, July 21, 2018
Home Politika Ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët amerikanë në Tiranë: Kujdes më 21 korrik!

Ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët amerikanë në Tiranë: Kujdes më 21 korrik!

Kliko per me shume info

ambasada-amerikane15Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka paralajmëruar shtetasit amerikanë lidhur me datën e 21 Korrikut, në të cilën parlamenti do të votojë për Reformën në Drejtësi.

Përmes një “mesazhi sigurie”, ambasada këshillon shtetasit e saj që të jenë vigjilentë për shmangur çdo tubim apo demonstratë  që mund të lindë pas votimit.

Kliko per me shume info

Ndonëse siç thuhet në njoftim, ambasada nuk është në dijeni për ndonjë kërcënim të veçantë kundër qyetarëve apo interesave të SHBA.

“Të gjithë vizitorët ose rezidentët amerikanë në Shëqipëri, duhet të jenë të vetëdijshëm për situatën  e sigurisë lokale…”-thuhet në njoftim.

1 COMMENT

  1. ja pra hipokrizia e luse!nga njera ane hiqet si mik i shqiptareve duke kerku miratimin e reformes.nga ana tjeter paralajmeron shtetasit amerikane qe te kane kujdes me 21 korrik.ky luja ka harru ose nuk e din qe shtetasit amerikane dhe europiane asnje here nuk kane qene te rrezikuar ne shqiperi,edhe ne 97 ten nuk kane pase probleme,kjo fale mikpritjes dhe zemres madhe shqiptare.ndoshta e ka ngaterru me kinen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.