Aktorja shqiptare ndodhej gjatë sulmit në Mynih, tregon tmerrin që përjetoi

Kliko per me shume info

monika=lubonjaNë sulmin në Mynih, ka qenë e pranishme edhe aktorja Monika Lubonja, e cila fatmirësisht ka shpëtuar paq dhe ka ndarë me ndjekësit e saj në “Facebook”, tmerrin që ka përjetuar në qytetin gjerman.

“Sot në Mynih përjetuam një moment shumë të vështirë ku përjetuam nga qendra e qytetit terrorin e panikun e ditës sotme. Vrapuam disa km deri sa dolëm nga zona e paralizuar e qytetit. Pamë njerëz të trembur që lëshonin valixhet në mes të rrugës para stacionit të trenit e vraponin me turmën”, shkruan Lubonja, aktualisht drejtoreshë e Teatrit të Kukullave.

Kliko per me shume info

“Kjo që po ndodh është e papranueshme e na bën të mendohemi çfarë i detyron këta njerëzit deri në këtë pikë”, e mbyll postimin e saj aktorja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.