Aksident tragjik në rrugën Lezhë-Tiranë, vdesin dy persona

Kliko per me shume info

aksident-benzNjë aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, në rrugën kombëtare Lezhë-Tiranë.

Nga ngjarja tragjike mësohet se kanë humbur jetën dy persona. Aksidenti ka ndodhur rreth orën 05: 10, në rrugën nacionale Lezhë-Tiranë, në Fushë -Milot, në një segment rruge pa ndriçim. Aty janë përplasur dy mjetet Benz me targa TR 0143 M dhe mjeti Benz ma targa LA 9785 A.

Kliko per me shume info

Mjeti me targa LA 9785 A drejtohej nga 35-vjeçari me inicialet B. M., i cili udhëtonte me nënën e tij T. M., rreth 65 vjeçe dhe bashkëshorten B. M., rreth 32-vjeçe të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

Në mjetin me targa TR0143 M ishin drejtuesi i cili ka gjetur vdekjen në vend si dhe një pasagjer, i cili gjithashtu ka ndërruar jetë në spital. Të dy personat janë akoma të pa identifikuar.

Policia në vendngjarje po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.