Aksidenti tragjik në Gjirokastër, vdesin gruaja dhe fëmija, 8 të plagosur, ja emrat

Kliko per me shume info

aksidenti-tr-dr

Të tjera detaje kanë mbërritur nga aksidenti tragjik në Gjirokastër.

Kliko per me shume info

Sipas të dhënave parapake, fatkeqësisht është mësuar se kanë mbetur të vdekur dy persona, një grua dhe fëmija që ishte i bllokuar.

Ndërkaq nga kjo ngjarje e rëndë mësohet se janë plagosur 8 persona, prej të cilëve 8 janë në gjendje të rëndë. Gruaja është identifikuar si A. Hasani, ndërsa fëmija ende.

Një nga makinat që është përplasur është me targa zviceriane dhe pasagjerët janë nga Kosova.

Fëmija që ka ndërruar jetë ishte në makinën me qytetarë nga Kosova, ndërsa gruaja që ka humbur jetën udhëtonte në një makinë tip “Benz”.

Mësohet se aksidenti ka ndodhur në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë, pranë fshatit Mashkullorë.

Përgjaken rrugët e Shqipërisë, 2 të vdekur nga përplasja e makinave

Një aksident raportohet se ka ndodhur në Gjirokastër ku janë përplasur dy makina.

Sipas të dhënave parapake, raportohet se dy persona kane mbetur te vdekur dhe një fëmijë ka mbetur i bllokuar në njërën prej makinave të aksidentuara.

Mësohet se aksidenti ka ndodhur në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë, pranë fshatit Mashkullorë.

Ende nuk dihet sa persona janë të plagosur, ndërkohë që policia ndodhet në vendngjarje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.