Aksidentohet familja shqiptare, rrezikojnë jetën dy të miturit

Kliko per me shume info

aksidenti-1Një familje shqiptare është aksidentuar në Commessaggio, në Itali. Automjeti tip “Audi A4” ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal, ndërsa të plagosur kanë mbetur dy gjyshërit, nipi i tyre 3-vjeçar dhe mbesa 5 vjeçe.

Të gjithë të plagosurit janë në gjendje të rëndë, ndërsa djali 3-vjeçar rrezikon jetën. Familja, me origjinë shqiptare, jeton në Legnago Bovolone në krahinën e Verona.

Kliko per me shume info

Fillimisht kanë qenë banorët e zonës ata që kanë nxjerrë gjyshin nga makina, dhe më pas ky i fundit ka nxjerrë dy fëmijët. Është dashur ndërhyrja e forcave zjarrfikëse për të nxjerrë gruan nga automjeti.

Nga hetimet e para dyshohet se një humbje kontrolli, ka nxjerrë makinën nga rruga (kthesë) duke përfunduar në kanal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.