Mourinho vendos për Adnan Januzajn

januzaj-jashteJose Mourinho do t’ia jap një shans Adnan Januzajt që ta tregojë talentin e tij në ‘Old Trafford’, raporton The Sun.
Sipas asaj që shkruan ‘The Sun’, 21 vjeçari kosovar, Adnan Januzaj, ka impresionuar Jose Mourinhon në dy javët e para të parasezonit, dhe se ish trajneri i Real Madridit u ka thënë drejtuesve të ‘Djajve të Kuq’ se ai mund të bëjë pjesë në planet e tij për sezonin e ardhshëm.

Ky është një lajm shumë i mirë për Januzajn, i cili kaloi dy sezone aspak të mira me ish trajnerin Louis Van Gaal, ku për disa muaj edhe u huazua te Borussia Dortmundi.

LEXO EDHE:  Falimentojnë kinezët, fondi Eliot kërkon blerës për Milanin
Kliko per me shume info

Januzaj luajti gjithë pjesën e dytë në fitoren e Manchester Unitedit në miqësoren ndaj Wiganit, duke bërë paraqitje të kënaqshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here