A ishte ky, frymëzimi i autorit të sulmeve në Mynih?!

Kliko per me shume info

breivikAli Sonboly, 18 vjeçari i cili kreu sulmin me armë zjarri në Mynih mendohet se është frymëzuar nga Anders Breivik, i cili para pesë vjetësh në Norvegji, vrau 77 persona.

“Breivik mund ta ketë luajtur ndonjë rol”, ka thënë gjatë konferencës me gazetarë në Mynih, shefi i policisë së këtij qyteti, Hubertus Andrae.

Kliko per me shume info

Ai ka shtuar se në dhomën ku ka jetuar autori i sulmit, janë gjetur materiale për sulme masive me armë, mes tyre edhe një libër me titull “Pse vrasin femijet”

Nga sulmi në Mynih mbeten të vrarë 9 persona, mes tyre 3 nga Kosova, 3 nga Turqia, 1 nga Greqia dhe për dy të tjerë nuk është zbuluar kombësia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.