Arrestohen nëntë shqiptarë për 22 grabitje

Kliko per me shume info

Një grup shqiptarësh i përfshirë në nje seri grabitjesh u godit nga policia italiane.

Operacioni i koduar “Ulisse”, (një lloj mikrobusi i përdorur për të kryer krimet), bëri të mundur arrestimin e 9 personave, tetë prej të cilëve kanë mbetur prapa hekurave dhe një tjetër është lënë në arrest shtëpiak.

Hetimet ndaj grupit kanë rreth dy vite më parë shtimit të vjedhjeve të shumta në provincën Cuneo, kryesisht të grabitjes së lojërave të fatit.

Kliko per me shume info

Në pranga përfunduan Erald Muja, 29 vjeç, Germando Ndoja, 22 vjeç, Agron Qahajaj, 40 vjeç, Nelson Nersadja, 24 vjeç, Edrit Plepi, 25 vjeç, Kristian Mamica, 24 vjeç, Valentina Ejlli, 29 vjeçe, Elson Nesdadja, 24 vjeç ndërsa Ernico Qahajaj u la në arrest shtëpie.

Shqiptaret akuzohen se kanë bërë dhjetëra vjedhje nga dhjetori vitit 2014 deri në prill të 2016-ës. Dëmi i shkaktuar është llogaritur në rreth 200 mijë euro. Ndaj tij, janë regjistruar të paktën 22 grabitje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.