Reforma, SHBA: Ja pse u dërguam mesazh kërcënues deputetëve

Kliko per me shume info

donald-lu15Mesazhi i ambasadorit të SHBA-së Donald Lu i shperndare pak ditë para votimit te reformës në drejtësi, se do të kishte pasoja negative secili deputet në marrëdhëniet e tyre me Shtetet e Bashkuara nëse do të votonin kundër, ka qenë një mesazh i qartë dhe i prerë nga Washingtoni

“Donim të ishim të qartë që të mos kishte asnjë keqkuptim më pas” thuhet në një reagim nga Zv. Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit Hoyt Yee.

Kliko per me shume info

“Ambasada i diskutoi këto pasoja me partitë politike sipas udhëzimeve specifike nga Uashingtoni” thuhet më tej.

Në reagim përgëzohet parlamenti që e miratoi këtë reformë jetike dhe përgëzoi popullin e Shqipërisë që kërkoi ndryshim.

1 COMMENT

  1. RESPEKTE Z. Lu se pa ate kercenim reforma nuk do votohej kurre. Me dru e do saliu, se dallkauk eshte. Tani po “gezon” per fitoren, hahahahaha, a thua se nuk ishte ai qe vrau 4 veta ne mes te bulevardit se dolen ne protesta paqesore……

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.