Kumanova në zi, varroset Almiri 4 vjeçar i vrarë qëllimisht nga maqedonasi

kumanovaSot iu dha lamtumira e fundit, 4 vjeçarit Almir Aliu i cili një ditë më parë iu nënshtrua plagëve fatale të së shtunës së kaluar kur në Kumanovë pas një zënke u shtyp me makinë së bashku me prindërit e tij nga personi Boban I.

Në ceremoninë e varrimit të vogëlushit morën pjesë një numër i madh i qytetarëve nga qytete të ndryshme të vendit të cilët ndanë dhimbjen bashkë me familjen e ngushtë të Almirit.

LEXO EDHE:  Vdekja e shqiptares në taksi nga Saranda në Janinë, autopsia zbulon detaje tronditëse: I hoqën...
Kliko per me shume info


Ndërroi jetë fëmija 4 vjeçar nga Kumanova, varrimi sot pasdite në varrezat e Kumanovës

Varrimi i 4 vjeçarit Almir Aliu do të bëhet sot në orët e pasdites në varrezat e Kumanovës. Familja përmes një njoftimi ka komunikuar se kur do të bëhet varrimi.

“Njoftohet e gjithë miqësia, shoqëria dhe gjithë kombi shqiptar se Almirin e vogël do ta varrosim sot pasdite (e shtunë) ora 16.45 . Të gjithë ata që kanë shprehë dëshirë që të marrin pjesë në varrim i njoftojmë se falja e xhenazes do të bëhet ne xhaminë qendrore te qytetit me Iqindi”, thuhet në njoftimin e familjes.

LEXO EDHE:  Shqiptarët shpenzime rekord për "pushime” jashtë në 2017-n, ikin miliarda euro

*******

Ka ndërruar jetë fëmija 4 vjeçar që ishte viktimë e një zënke banale para disa ditësh në Kumanovë.

Pas zënkës prindërit ngelën të lënduar, ndërsa një fëmijë 4 vjeçar u dërgua në klinikën e Shkupit, pasi u gjet në rrezik për jetën. Ndërsa sot fëmija i lënduar ka ndërruar jetë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here