Ja cilët janë 11 lojtarët që thyen rekord në “Euro 2016”

Kliko per me shume info

bilete-euro2016Uefa pas cdo ndeshje bën renditjen e lojtarëve më të mirë, ku i pari është ylli i Francës, Dimitri Payet.

Ai ka drejtuar Francën këtë kampionat drejt gjysmëfinales, me tre gola dhe dy asistime.

Kliko per me shume info

Në vendin e dytë është Gareth Bale, që ka shënuar 3 gola për Uellsin dhe ka ndihmuar skuadrën e tij të kualifikohet në gjysmëfinale, ku do të luajnë kundër Portugalisë, raporton syri.net.

Në vendin e tretë është Kevin de Bruyne, i cili është eliminuar nga Euro 2016, pas humbjes 3:1 nga Uellsi në çerekfinale.

Befasi është se, Cristiano Ronaldo renditet vetëm i 11’ti, pavarësisht se me Kombëtaren e tij ka kaluar në çerekfinale.

kenthyoliver

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.