Zvicra i bën ofertë, ja vendimi i zv.trajnerit të Shqipërisë Tramezzani

debiasi-trameziniNjë kontribut të madh për kombëtaren shqiptare deri në këtë sukses të arritur ka dhënë dhe ai që pak e njohin, Paolo Tramezzani. Krahu i djathtë i teknikut Gianni De Biasi.

Pak ditë më parë, Tramezzani mori një ofertë nga klubi i superligës zvicerane, Lugano, në radhët e së cilës aktivizohet dhe lojtari shqiptar Frederik Veseli.

Kliko per me shume info

Dhe zërat për një shkëputje të mundshme nga ekipi shqiptar nisën të qarkullonin. Por kjo ofertë është refuzuar nga vetë ndihmësi i De Biasi-t, i cili ka vendosur t’i qëndrojë besnik kuqezinjve.

Në një intervistë për prestigjozen italiane “Gazzetta Dello Sport” Tramezzani u shpreh: “Kam marrë një ofertë të mirë nga Lugano, i falenderoj ata, por ndihem mirë tek Shqipëria.

Dua të vazhdojmë projektin që kemi nisur me Gianni De Biasi-n, pasi dua ta shoh këtë skuadër të ecë përapara”. Paolo refuzoi vendin e trjanerit të parë tek Lugano, për të qëndruar ndihmësi i De Biassi-t tek Shqipëria.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.