Mediat zvicerane: Faleminderit Shqipëri për cfarë bëtë në Euro 2016!

zvicerNjë prej medieve zvicerane falënderon tifozat shqiptarë.

Portali zviceran ‘20min.ch’, falënderon tifozët shqiptarë që ishin në numër të madh në Francë, dhe kanë përkrahur ashtu siç duhet Kombëtaren e tyre, duke dëshmuar kulturë të lartë dhe ishin shembull në këtë Evropian.

Kliko per me shume info

Turneu do të vazhdojë pa vendin e vogël ballkanik, thuhet në shkrim. Megjithatë, futbollistët shqiptarë dhe tifozët e tyre mund të ndjehen fitues.

Gjithashtu shkrimi është shoqëruar edhe me një video ku tregon për tifozët shqiptarë në Francë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.