Moment rrëqethës! 49 zogj shfaqen mbi memorialin e viktimave të Orlandos

Kliko per me shume info

160614211340-birds-at-orlando-vigil-exlarge-169Një moment befasues ka përlotur edhe njehere qytetaret pas tragjedise se Orlandos. Ne qiellin e Orlandos jane shfaqur befas plot 49 zogj, ne nje perkujtimore te 49 viktimave te tragjedise.

“Kur ne përballemi me diçka aq tragjike, aq të vështirë për ta përballuar, sa ai sulm në Orlando, disa prej nesh do të kërkojnë ngushëllim tek hyjnorja,” shkruan CNN, transmeton Syri.net.

Kliko per me shume info

Dhe në këtë moment, gjërat e vogla – një nga ato që nuk i ka të gatshme shpjegimet – mund të marrë një rëndësi të madhe. Kjo më poshtë është historia e një momenti të tillë.

Kur emrat e 49 viktimave të klubit të natës Pulse ishin duke u lexuar në një përkujtimore në Orlando, një fotografe vuri re diçka lart në qiell: Një tufë zogjsh që fluturonte! Ajo u bëri me shpejtësi një fotografi. Por nuk u habit aq nga kjo sesa kur numëroi zogjtë që kishte kapur në fokus: Ishin 49!

“Atëherë, unë ai tregova atë që pashë të gjithëve rreth e rrotull meje, – tha ajo. – Të gjithë u tronditën!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.