A do ta fitojë Shukri Xhelili betejën me Ramën?! Gjykata pranon ankimimin e vendimit

shuki-anisaGjykata Kushtetuese ka pranuar që të shqyrtojë kërkesën e ish-kryebashkiakut të Peshkopisë, Shukri Xhelili, i cili ka ankimuar vendimin e Kryeministrit Rama për shkarkimin nga detyra pas skandalit seksual.

Xhelili u përfshi në një video-skandal ku i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçare në këmbim të vendit të punës.

Kliko per me shume info

Pas kësaj ngjarje, në ditë më pas Kryeministri firmosi shkarkimin nga detyra të Shukri Xhelilit, kurse Prokuroria e akuzon për shpërdorim detyre, favore seksuale në këmbim të vendit të punës.

LEXO EDHE:  Tentativa e grabitjes në Fier, gruaja tregon tmerrin: Autorët donin të hapnin derën, na shpëtoi llozi

Xhelili nuk ka pranuar shkarkimin nga Qeveria dhe kërkon rikthimin në detyrë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here