A do ta fitojë Shukri Xhelili betejën me Ramën?! Gjykata pranon ankimimin e vendimit

Kliko per me shume info

shuki-anisaGjykata Kushtetuese ka pranuar që të shqyrtojë kërkesën e ish-kryebashkiakut të Peshkopisë, Shukri Xhelili, i cili ka ankimuar vendimin e Kryeministrit Rama për shkarkimin nga detyra pas skandalit seksual.

Xhelili u përfshi në një video-skandal ku i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçare në këmbim të vendit të punës.

Kliko per me shume info

Pas kësaj ngjarje, në ditë më pas Kryeministri firmosi shkarkimin nga detyra të Shukri Xhelilit, kurse Prokuroria e akuzon për shpërdorim detyre, favore seksuale në këmbim të vendit të punës.

Xhelili nuk ka pranuar shkarkimin nga Qeveria dhe kërkon rikthimin në detyrë.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here