Zbulohet shkaku i vrasjes së dyfishtë në Korçë, fëmija pa vdekjen e dy prindërve

0

12932989_208901059489977_3382746175314597972_n-1Mikel Xhiko, vrasësi i bashkëshortes së tij në Korçë dhe njëherësh, vetëvrasës, e kishte paramenduar vrasjen e dyfishtë: Ai kishte bllokuar derën e shtëpisë me mobilje para se t’i ngulte thikën së shoqes, Yllkës dhe vetes, në bark.

Çifti jetonte në kushte ekstreme varfërie dhe kishte një vajzë 7 vjeçe. Krimi ndodhi në sy të fëmijës.

Kliko per me shume info

Mikel Xhiko kishte qënë më parë i dënuar me 4 vjet burg dhe njihej si përdorues i lëndëve narkotike. Dyshohet se ka qënë xhelozia shkak i acarimit të tij. Policia ka nisur punën për zbardhjen e rrethanave të kësaj tragjedie ku më e prekura është vogëlushja e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.