Vlorë-Pogradec, asgjësohen sasi rekord bimësh narkotike, një i arrestuar

pogradecPolicia e Vlorës njoftoi se ka asgjësuar 6 parcela me rreth 8810 rrënjë kanabis.

Bimët narkotike ishin të kultivuara nëpër pjesë toke pa pronarë, të mbjella pranë fshatrave Kuç, Kallarat, Mavrovë dhe Kropisht, ku lartësia e tyre varionte nga 15 cm deri në 55 cm, të cilat u asgjësuan me djegie.

Kliko per me shume info

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve të tyre.

Ndërkohë Policia e Pogradecit bëri me dije se ka arrestuar një 27-vjeçar, kultivues i 2000 rrënjëve bimë narkotike kanabis sativa në fshatin Dardhas.

Bëhet fjalë për Blerand Gjonën, banues në fshatin Prenisht.

Blerand  Gjona, 27 vjeç, banues në fshatin Prenisht.

Ky shtetas, pranë vendit të quajtur Velangovë, mbi fshatin Dardhas, kishte kultivuar 2000 bimë kanabis tek një parcelë toke.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.