“Qytetari Dixhital zbulon vjedhjen 2.3 miliardë lekësh në Tiranë”

berishaaa“Nje tjeter vjedhje ekzemplare e Edvinit me ndrikull Belushken!”. keshtu shkruan ne faqen e tij zyrtare ish-kryeministri Sali Berisha.

Socialisti dixhital denoncon: – Nje vjedhje te re monstruoze kriminale te Edvin Shullazit me famozen, ndrikull Belushken!

Kliko per me shume info

– Per te vjedhur 2 miliard e 300 milione leke fusin ne rikonstruksion njeren nga ndertesat me moderne te vendit, ate te Albkontrollit e ndertuar sipas nje projekti te miratuar nga Eurokontrolli dhe e inauguruar ne vitin 2012. I bej thirrje prokurorise se shtetit te ndaloje kete akt vjedhje te peshtire te kreut te hajduteve te shtetit dhe ndrikulles se tij mafioze, famozes Belushka! sb

LEXO EDHE:  22 marsi, Berisha: Të ngrihemi dhe të përmbysim narkoshtetin e Edvin Ramës

“Pershendetje Doktor Berisha, jam me socialist qe nga dita e pare dhe nuk ma merrte mendja qe do te ndjeja nevojen qytetare te komunikoja me Ju, por “Rilindja” c’nuk beka! Jam nje punonjes I Albcontrol I cili po “rilind” me dizenjimin e ri nga studio e Alban Efthimit. Ne godinen e re te ndertuar nga themelet dhe inauguruar ne 2012, vetem per te shpenzuar dhe vjedhur 2 miliarder e 300 milione leke, eshte gjetur sebepi I “rikonstruksionit” nga Belinda, dhe gjetjet jane 2: nxjerrja ne beton e cdo ambienti te arreduar me pare, korridoret dhe gjithcka “me sinjaletike rrugore” si ne psikiatri, “investimi” me faza… Kjo faza “psikiatrike” ka kushtuar 500 milione leke! Ndjehem I vjedhur si qytetar dhe I perdhunuar si punonjes qe nuk flet dot, mgjths me kaq para mund te ishin ndihmuar me qindra familje ne nevoje si ajo e motres time fatkeqe, qe cdo dere qeverie e gjen mbyllur! Me respekt per Ju (por pa guximin t’Ju shkruaj emrin tim), shpresoj qe do e beni publike. Faleminderit”, ka publikuar Berisha ne FB.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here