“Qytetari Dixhital zbulon vjedhjen 2.3 miliardë lekësh në Tiranë”

berishaaa“Nje tjeter vjedhje ekzemplare e Edvinit me ndrikull Belushken!”. keshtu shkruan ne faqen e tij zyrtare ish-kryeministri Sali Berisha.

Socialisti dixhital denoncon: – Nje vjedhje te re monstruoze kriminale te Edvin Shullazit me famozen, ndrikull Belushken!

Kliko per me shume info

– Per te vjedhur 2 miliard e 300 milione leke fusin ne rikonstruksion njeren nga ndertesat me moderne te vendit, ate te Albkontrollit e ndertuar sipas nje projekti te miratuar nga Eurokontrolli dhe e inauguruar ne vitin 2012. I bej thirrje prokurorise se shtetit te ndaloje kete akt vjedhje te peshtire te kreut te hajduteve te shtetit dhe ndrikulles se tij mafioze, famozes Belushka! sb

“Pershendetje Doktor Berisha, jam me socialist qe nga dita e pare dhe nuk ma merrte mendja qe do te ndjeja nevojen qytetare te komunikoja me Ju, por “Rilindja” c’nuk beka! Jam nje punonjes I Albcontrol I cili po “rilind” me dizenjimin e ri nga studio e Alban Efthimit. Ne godinen e re te ndertuar nga themelet dhe inauguruar ne 2012, vetem per te shpenzuar dhe vjedhur 2 miliarder e 300 milione leke, eshte gjetur sebepi I “rikonstruksionit” nga Belinda, dhe gjetjet jane 2: nxjerrja ne beton e cdo ambienti te arreduar me pare, korridoret dhe gjithcka “me sinjaletike rrugore” si ne psikiatri, “investimi” me faza… Kjo faza “psikiatrike” ka kushtuar 500 milione leke! Ndjehem I vjedhur si qytetar dhe I perdhunuar si punonjes qe nuk flet dot, mgjths me kaq para mund te ishin ndihmuar me qindra familje ne nevoje si ajo e motres time fatkeqe, qe cdo dere qeverie e gjen mbyllur! Me respekt per Ju (por pa guximin t’Ju shkruaj emrin tim), shpresoj qe do e beni publike. Faleminderit”, ka publikuar Berisha ne FB.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.