Video e super nënës që shpëtoi vajzën nga duart e rrëmbyesve

Pamjet filmike të një gruaje në Florida, e cila lufton për të “shkulur” të bijën 13-vjeçare nga duart e një mashkulli që tenton ta rrëmbejë, janë përhapur me shpejtësi në internet.

Videon e marrë nga kamerat e sigurisë së një supermarketi, Zyra e Sherifit të Kontesë Citrus e hodhi në faqen e saj të Facebook-ut, ku mori 1,5 milionë klikime e u shpërnda 24.000 herë.

Gruaja shihet duke e qëlluar pa pushim 30-vjeçarin Craig Bonello, i cili po e tërhiqte vajzën zvarrë e në fund u detyrua ta linte të lirë. Ai vrapoi të largohej, por u kap në parkingun e supermaketit nga zv/sherifi Jonathan Behnen, i cili në ato momente ishte jashtë shërbimit.

Kliko per me shume info

“Nuk kam parë kurrë një gjë të tillë gjatë 10 vitesh pune në terren. Ai vërtet deshi ta rrëmbente fëmijën në sytë e të gjithë njerëzve të tjerë në dyqan”, u shpreh një nga drejtuesit e policisë lokale, Craig Callahan, në një deklaratë të lëshuar pas incidentit.

Nënë e bijë kanë dalë nga ngjarja të palënduara, ndërsa Bonello përballet me akuzat e abuzimit dhe tentativës për rrëmbim e do të dalë përpara gjykatës në fund të qershorit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.