E zë objekti 4.4 tonësh, vdes tragjikisht shqiptari në Itali

polici-italiNjë aksident tragjik ka ndodhur në Itali, kur ka humbur jetën një 35 vjeçar shqiptar. Viktima është shtetasi Xhetan Ilnica dhe sipas medieve italiane, ai jetonte prej disa muajsh në Monfalcone në një fabrikë.

Viktimës i ra një objekt me peshë prej 4.4 tonësh, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme. Bashkë me të po punonin edhe tre persona të tjerë, të cilët nuk kanë pësuar lëndime.

Kliko per me shume info

Ata punonin në një fabrikë teksa po ngrinin struktura të rënda metalike me vinç. Objekti e zuri viktimën në pjesën e sipërme të trupit paraditen e djeshme, ndërsa u nxor prej andej në orët e pasdites raporton Ora News.

Policia shkoi në vendin e ngjarjes ku nisi hetimet. Rasti konsiderohet aksident në punë, ndërsa janë marrë në pyetje edhe dëshmitarët okularë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.