Tragjedia e Krujës, vdes besimtarja e katërt nga djegiet e shumta

Kliko per me shume info

autobusiiiKa ndërruar jetë në spital dje Lina Hajdini, viktima e katërt e autobusit me besimtare ortodokse që u dogj në qytetin e Krujës.

Kisha e Shën Theodhorit Vlorë e ka bërë publik lajmin duke njoftuar se znj.Hajdini ishte punonjëse e e saj:

Kliko per me shume info

“Me hidhërim të madh, ju njoftojmë se edhe zj.Lina Hajdini, sekretar-llogaritare e kishës sonë e humbi betejën trejavore me plagët e marra nga zjarri i rënë në autobuzin me të cilin udhëtonin te premten e 27 Majit. Ajo ndërroi jetë sot në spital. Perëndia ta prehë me të drejtët dhe familjarëve të saj t’u lehtësojë dhimbjen. I përjetshëm kujtimi i saj.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.