A do arrihet konsensusi për “Drejtësinë?! Ja përgjigjja e Petrit Vasilit

vasiliKryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, i cili ishte i pranishëm në takimin mes Kryeministrit Rama dhe kryeparlamentarit Meta, ka treguar i rezervuar se për çfarë u bisedua.

Ai u shpreh se ngërçi për të patur konsensus për reformën në drejtësi ka mbetur tek një pretendim i opozitës dhe sqaroi se ka mundësi për të gjetur një zgjidhje.

Kliko per me shume info

“Pretendimi i PD ka mundësi për zgjidhje. Opozita duhet të tregojë fleksibilitet”, u shpreh Vasili.

Sot, kryetari i Parlamentit Ilir Meta u takua me Kryeministrin Edi Rama, një ditë pasi u takua me kreun e demokratëve Lulzim Basha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.