Futbollisti shqiptar që nuk transferohet në Turqi për shkak të gruas

Kliko per me shume info

rama-turqiValdet Rama kishte arritur akordin me klubin turk të Balikesirspor dhe mendohej që ai të firmoste, por situata ka ndryshuar.

Rama është i pavendosur raporton “Hurriyet”, dhe kjo për shkak të gruas së tij e cila është e frikësuar prej akteve terroriste që kanë përfshirë në disa raste Turqinë.

Kliko per me shume info

Në këtë mënyrë duket se Rama nuk do të transferohet në Ligën e Parë turke, e tashmë pritet të shihet se cili do të jetë destinacioni i ri i mesfushorit që e mbylli sezonin në Bundesliga 2 me Mynih 1860­tën.

Ai në të kaluarën ishte pjesë edhe e Kombëtares Shqiptare, por nuk u ftua për Evropianin e Francës.sportal

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.