Sherri/ “Ulni zërin, po flas me gruan”, 3 senegalezë bëjnë për spital shqiptarin

Kliko per me shume info

policia-italiAutoritetet italiane kanë zbuluar detaje të reja në lidhje me sherrin e ndodhur një natë më parë në qendër të sheshit “Mazzini”, në qytezën Poggibonsi, në Itali.
Në lidhje me këtë ngjarje në polici kanë përfunduar 5 persona, 2 shqiptarë dhe 3 senegalezë që u përfshinë në një sherr.

Gjithcka nisi nga kërkesa e një shqiptari, i cili teksa fliste në telefon me gruan, i kërkon njërës nga grave të grupit senegalezë që ishin ngjitur të ulnin zërin, pasi nuk dëgjonte dot telefonatën.

Kliko per me shume info

Kaq ka mjaftuar që gruaja t’i përgjigjet shqiptarit të shohë punën e vet. Shqiptari nuk përmbahet dhe ia kthen me shpullë, mirëpo menjëherë është sulmuar nga 3 senegalezë.

Një shqiptar ka ndërhyrë duke ndihmuar bashkëkombësin e vet, i cili ka përdorur edhe një lopatë.

Menjëherë pas sherrit ka mbërritur policia e njoftuar nga banorët e zonës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.