Tronditëse, publikon live në Facebook momentin e vetëvrasjes

Kliko per me shume info

vetevrasjeKjo ka qene hera e dytë brenda tre muajve që në Çikago që po ndodhin raste të tillë të vetëvrasjeve që po transmetohen drejtpërdrejt në rrjete sociale.

Policia ka bërë të ditur që një njeri në Çikago ka publikuar drejtpërdrejt në rrjetin social “Facebook” momentin kur ka bërë vetëvrasje.

Kliko per me shume info

28 vjeçari, Antonio Perkind ka qëlluar vetën në kokë dhe në qafë, shkruan BBC, transmeton KosovaPress.

Videoja e cila akoma gjendet në rrjetin social “Facebook” është shikuar mbi 700 mijë herë.

Kjo hera e dytë brenda tre muajve që në Çikago që po ndodhin raste të tillë të vetëvrasjeve që po transmetohen drejtpërdrejt në rrjete sociale.

Në mars të këtij viti një person i paidentifikuar ka qëlluar vetën 16 herë gjersa transmetimi ishte duke shkuar drejtpërdrejt në Facebook.

Në asnjërin nga rastet akoma nuk ka të arrestuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.