Trajneri i Francës tallet me Rumaninë e Shqipërinë

dechampssPara ndeshjeve të fundit në Grupin A, trajneri i Francës Didier Deschamps ka sulmuar në mënyrë direkte Shqipërinë dhe Rumaninë.

Edhe pse arriti dy fitore me fat dhe pa treguar asnjë stof skuadre të madhe në këtë europian, trajneri i “gjelave” gjeti këto fjalë për të thumbuar kundërshtarët.

Kliko per me shume info

“Filozofia e Zvicrës është të luajë futboll. Kështu bëhemi dy skuadra në këtë grup që duan këtë gjë”.

Franca dhe Zvicra do caktojnë fituesen e grupit sot në orën 21:00, në të njëjtën orë që Rumania dhe Shqipëria do luftojnë për vendin e tretë.

Kjo shprehje e trajnerit të Francës nënkupton tallje apo ofendim për Kombëtaren Shqiptare dhe atë të Rumanisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.