“Arusha” bën namin në Itali, arrestohen 16 trafikantë shqiptarë, 1 mln euro fitime

Kliko per me shume info

shqiptari-drogeNjë operacion i koduar ‘Arusha’ ka vënë në pranga 16 shqiptarë në Itali, të akuzuar si pjesë e një bande që merrej me trafikimin e drogës.

Sipas mediave italiane, organizata trafikonte lëndë narkotike nga Shqipëria në Itali, veçanërisht të llojit kokainë.

Kliko per me shume info

Gjatë operacionit u sekuestrua 2 kilogramë kokainë, vlera e së cilës përllogaritet në rreth 1 milionë Euro.

Nga 6 të arrestuarit, 11 kanë marrë masën e sigurisë arrest me burg, ndërsa 5 të tjerë janë lënë në arrest shtëpie.

Hetimet e policisë italiane janë ende duke vazhduar për të zbuluar nëse ka persona të tjerë të përfshirë dhe për të përcaktuar prej kohësh ka vepruar kjo bandë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.