A janë këta personazhe tifozët specialë të kombëtares në Francë?

tifozet-kombetarjaPresidenti i Kosovës, Hashim Thaçi rrugës për në Lens, ka bërë tifo për kombëtarë, bashkë me aktorët Blerim Destani, Xhevdet Jashari dhe këngëtarët MC Kresha dhe Noizy.

Ai në rrjetin social ka shkruar se 29 nga gjithsej 46 futbollistë në fushë sot janë shqiptarë, gjë që rrallë mbahet mend të jetë shënuar në historinë e sportit më popullor në botë.

Kliko per me shume info

“Rrugës për në Lens, bashkë edhe me aktorët Blerim Destani, Xhevdet Jashari dhe këngëtarët MC Kresha dhe Noizy, ku do të ndjekim nga afër debutimin historik të Shqipërisë në Euro 2016 përballë Zvicrës”, ka shkruar Thaçi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.