Tifozët shqiptarë nuk përmbahen më, qëllojnë me armë në mes të Berlinit

tifozet-shqiptareShqipëria ka shënuar fitoren e parë në Kampionatin Evropian, duke mposhtur Rumaninë 1:0, fakt që i ka gëzuar të gjithë tifozët shqiptarë në cdo vend të botës.

Me rastin e kësaj fitoreje, atmosferë e madhe ka mbretëruar në të gjitha vendet e botës ku ka shqiptar. Por një atmosferë e cila vlen të theksohet është në Berlin të Gjermanisë, ku tifozët kanë dalë të festojnë me flamuj, vetura dhe me këngë, ku i “pushtuan” rrugët e Berlinit për disa orë.

Kliko per me shume info

Madje një tifoz nuk ngurroi të nxjerrë pistoletën për të gjuajtur në shenjë gëzimi.

Këtë moment mund ta shikoni tek sekonda e 35-të në videon e mëposhtme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.